Online Marketing & Sales Assistant

Candidatul ideal

– experienta in online, intelege si cunoaste tehnicile de vanzare si de monetizare a traficului sau serviciilor
– cunoaste agentiile de publicitate si poate intra in contact cu acestea cu usurinta
– este la curent cu nivelul pietei la ora actuala si cu sistemele de monetizare, standard, premium sau altele
– abilitati de negociere;
– persuasiune;
– abilitati de conducere;
– abilitati de analiza;
– foarte bune abilitati de comunicare;
– disponibilitate pentru a calatori

Descrierea jobului

– dezvoltarea retelei de clienti;
– crearea si dezvoltarea strategia de maketing & vanzari pentru fiecare proiect in parte
– analizarea tuturor proceselor actuale de vanzari
– cautarea de noi oportunitati de vanzare
– metinerea unei legaturi permanente cu agentiile partenere
– perfectionarea continua a procesului de vanzare si a cunostintelor personale
– realizarea de forecasturi lunare, trimestriale, anuale etc pentru fiecare proiect al companiei
– solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii;
– managementul relatiilor cu clientii;
– propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii;
– permanenta actualizare a informatiilor despre piata si concurenta;
– colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii;
– indeplinirea bugetelor si participarea la efectuarea acestora si a forecast-urilor;
– recrutarea reprezentantilor de vanzari cand va fi cazul;
– instruirea si coordonarea reprezentantilor de vanzari subordonati

Beneficii

  • Asigurare medicala
  • Bonuri de masa
  • Tranport inclusiv
  • Deplasari

Canditatii interesati pot aplica pe email la adresa hr@smartactivity.ro

No Comments

Post A Comment