JOB: Social Media Editor

JOB Social Media Editor

Candidatul ideal Social Media Editor

Cerinte:

• experienta minim 6 luni in pozitii similare;
• cunostinte foarte bune de limba engleza
• excelente abilitati de compunere şi editare (foto/video/text);
• flexibilitate, seriozitate;
• dorinta de invatare continua;
• abilitati de analiza şi planificare;
• cunostinte de Adobe Photoshop
• personalitate deschisa, adaptabilitate mare;
• disponibilitate de lucru in ture
• dorinta de dezvoltare profesionala si personala permanenta;
• dinamism şi rezistenţa la stres;
• cunoaste tehnicile actuale in social media

Descrierea jobului Social Media Editor

Activitate:
Sprijina implementarea strategiei de social media;
Creeaza calendare editoriale si campanii de social media;
Editeaza, genereaza, publica mesaje zilnice (text original, imagini, video);
Analizeaza rezultatele prin analize sociale şi imbunatateste campaniile corespunzator;
Monitorizeaza continuu traficul site-urilor şi paginilor proprii;
Colaboreaza cu alte departamente (de achizitii, de vanzare, marketing, angetii publicitate);
Efectueaza analize statistice şi de continut asupra campaniilor efectuate

Oferta si beneficii

-Posibiltiatea de negociere a salariului
-Bonuri de masa
-Asigurare medicala

Cum poti aplica?

Ne poti trimite cv-ul tau pe adresa hr@smartactivity.ro

Anuntul este valabil pana in data de 17 noiembrie, inclusiv.

No Comments

Post A Comment